• تعداد کل مقالات: (58)
افزودنی بتن

 

انواع سيمانها : در كشورهاي مختلف سيمانهاي زير نيز ساخت مي شود .

-    سيمان حبابزا : داراي مواد حبابزا مي باشد بويژه در ايالات متحده سيمان IIIA, IIA , IA  و آميخته حبابزا توليد مي شود  . اين سيمان باعث بالا رفتن دوام و نفوذ ناپذيري ميشود ولي اندكي كاهش مقاومت را همراه دارد .

ادامه مطلب: استفاده از استئارات کلسیم در بتن

پلاستیک

روان کننده ها در کنار اصلاح کننده های ضربه کمتر به لحاظ خارجی موثر خواهند بود و سیستم روان کننده به منظور سازگاری با اصلاح کننده ضربه باید تنظیم شود تا به نقطه بهینه برسیم. در این میان اصلاح کننده های پلی اتیلن کلرینه شده نسبت به اصلاح کننده های ABS یا اکریلیکی تنظیمات کمتری نیاز دارند.

ادامه مطلب: برهم کنش روان کننده های پی وی سی

استئارات روی چیست ؟

استئارات روی (زینک استئارات) پودری سفید رنگ میکرونیزه و آبگریز است که در خانواده صابون های روی قرار دارد . این ماده پر کاربرد صنعتی از واکنش اسید های چرب با ترکیبی از فلز روی حاصل می شود ،.

استئارات روی به عنوان روان کننده صنعت پلیمر کاربرد دارد .
استئارات روی

ادامه مطلب: استئارات روی چیست ؟

پلاستیک

 تاثیر روان کننده به طور قابل ملاحظه ای در طی فرآیند تغییر میکند، در گذار از مرحله شروع آمیزش که در آن نرخ گرمای تولیدی مهم است تا فرآیند آمیزش که در آن ذرات گرانولی رزین به جریان مذاب تبدیل می شود تا مرحله بعد از آمیزش که در آن جریان مذاب رزین های ممزوج شده، مهم ترین مسئله است.

ادامه مطلب: روان کننده داخلی یا روان کننده خارجی پی وی سی

استئارات

 

استئارات ، صابون فلزی اسید استئاریک است که از جایگزینی یون عناصر فلزی با یون هیدروژن اسید به وجود می آید. این ماده به صورتهای مختلف از جمله گرانول و پودر میکرونیزه سفیدرنگ وجود دارد . استئارات های فلزی از جمله استئارات کلسيم ،استئارات روی - زينک،استئارات منيزيم،استئارات آلومينيوم،استئارات سديم،استئارات پتاسيم  تولید می گردند .

ادامه مطلب: استئارات

Go to top