• تعداد کل مقالات: (58)

User Rating: 4.50 / 5

4.50 of 5 - 2 votes
Thank You for rating this article.

 

استئارات کلسیم ، صابون فلزی اسید استئاریک است که از جایگزینی یون کلسیم با یون هیدروژن اسید به وجود می آید . این ماده به صورتهای مختلف از جمله گرانول و پودر میکرونیزه سفید رنگ وجود دارد .

Calcium Stearate

استئارات کلسیم ، صابون فلزی اسید استئاریک است که از جایگزینی یون کلسیم با یون هیدروژن اسید به وجود می آید . این ماده به صورتهای مختلف از جمله گرانول و پودر میکرونیزه سفید رنگ وجود دارد . استئارات کلسیم به عنوان عامل روان کننده، کمک فرآیند و رباینده اسید در آمیزه سازی بسیاری از پلیمرها مانند پلی الفین ها، پلی استایرن و ... و پایدار کننده حرارتی در آمیزه های پی وی سی است.

در صنعت بتن از استئارات کلسیم برای کنترل شوره زدگی و نیز آب گریزی مواد سیمانی بکار رفته در تولید محصولات بتونی مانند سنگ فرش و بلوک و ... استفاده می شود.

 

 Calcium Stearate

 

برخی از کاربردهای استئارات کلسیم :

  • در تولید PVC به عنوان روان کننده به کار می رود و همچنین جزئی از فرمولاسیون پایدار کننده های حرارتی دوستدار محیط زیست   - جایگزین پایدار کننده های سمی پایه سرب -در آمیزه های پی وی سی است.
  • به عنوان عامل روان کننده، کمک فرآیند و رباینده اسید در آمیزه سازی بسیاری از پلیمرها مانند پلی الفین ها، پلی استایرن و ... است .

 

 

✅ برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید

🌐تهیه مطلب : ((گروه تحقیق و توسعه ی فن آوران شیمی تجزیه ))

❌ کپی مطالب،نمودارها،تصاویر و ... صرفا با درج منبع بلامانع است .

Go to top