• تعداد کل مقالات: (58)

User Rating: 4.25 / 5

4.25 of 5 - 4 votes
Thank You for rating this article.

استئارات

 

استئارات ، صابون فلزی اسید استئاریک است که از جایگزینی یون عناصر فلزی با یون هیدروژن اسید به وجود می آید. این ماده به صورتهای مختلف از جمله گرانول و پودر میکرونیزه سفیدرنگ وجود دارد . استئارات های فلزی از جمله استئارات کلسيم ،استئارات روی - زينک،استئارات منيزيم،استئارات آلومينيوم،استئارات سديم،استئارات پتاسيم  تولید می گردند .

استئارات

، صابون فلزی اسید استئاریک است که از جایگزینی یون عناصر فلزی با یون هیدروژن اسید به وجود می آید. این ماده به صورتهای مختلف از جمله گرانول و پودر میکرونیزه سفیدرنگ وجود دارد . استئارات های فلزی از جمله استئارات کلسيم ،استئارات روی - زينک،استئارات منيزيم،استئارات آلومينيوم،استئارات سديم،استئارات پتاسيم  تولید می گردند .

استئارات کلسیم

در صنایع گوناگون کاربرد دارد، از میان کاربردهای این ماده می توان به موارد زیر اشاره کرد: 
در تولید PVC به عنوان روان کننده به کار می رود و همچنین  جزئی از فرمولاسیون پایدارکنندهای حرارتی دوستدار محیط زیست )جایگزین پایدارکننده های سمی پایه سرب(در آمیزه های پی وی سی است.  به عنوان عامل روان کننده، کمک فرآیند و رباینده اسید در آمیزه سازی بسیاری از پلیمرها مانند پلی الفین ها، پلی استایرن و... است.

در صنعت بتن از استئارات کلسیم KSC3020 برای کنترل شوره زدگی مواد سیمانی بکار رفته در تولید محصولات بتنی مانند سنگفرش و بلوک و نیز مقاوم کردن در مقابل آب، استفاده می شود.

در صنعت کاغذ سازی، استئارات کلسیم بعنوان روان ساز که براقی خوبی را فراهم آورده و از گردگرفتگی و ترک خوردگی در ساخت کاغذ و مقوا جلوگیری می کند، بکار گرفته می شود. 

در پلاستیک،پلیمر و کاپماند  استئارات کلسیم KSC3016 و FSC3014 می تواند بعنوان رباینده یا خنثی کننده اسید در کنسانتره های بالای ppm 1000، و یک روان ساز و یا یک عامل آزاد کننده عمل نماید. استئارات کلسیم هم چنین در کنسانتره های پلاستیک رنگی بکار گرفته می شود تا خشک شدن پیگمنت را بهبود بخشد. در پی وی سی های سخت می تواند ذوب را تسریع نموده، سیلان را بهبود بخشیده و آماس (تورم) را کاهش دهد.

جهت خرید استئارات کلسیم با ما تماس بگیرید 02166565702
و برای دریافت آنالیز استئارات کلسیم و سایر اطلاعات روی متن کلیک کنید

 

استئارات روی (زینک استئارات)

پودری سفید رنگ میکرونیزه و آب گریز است که در خانواده صابون های روی قرار دارد . این ماده پر کاربرد صنعتی از واکنش اسید های چرب با ترکیبی از فلز روی حاصل می شود.

پلیمرها ، مولکول های بلند زنجیری هستند که در حرارت های بالای نقطه ذوب شان ، ویسکوز و چسبنده می شوند. نیروهای اصطکاکی بین پلیمر-پلیمر، پلیمر-فلز، پلیمر-پرکننده (فیلر)، پرکننده-پرکننده و پرکننده-فلز حرکت کامپاند پلیمری را با مشکل مواجه می کند. در این میان روان کننده ها با کاهش ضریب اصطکاک سطوح در حال حرکت این مشکل را برطرف می کنند.
در میان روان کننده ها، استئارات روی یک افزودنی بسیار مهم در تولید و فرایند پلیمر ها است. این ماده به عنوان روان کننده داخلی در پودرهای قالب ریزی و به عنوان روان کننده قالب و... استفاده می شود.

 

 

  Zinc Stearate

 

جهت خرید استئارات روی - زینک استئارات  با ما تماس بگیرید 02166565702
و برای دریافت آنالیز استئارات روی  و سایر اطلاعات روی متن کلیک کنید

 

استئارات منیزیم

این ماده ترکیبی شیمیایی با فرمول Mg(c18h35o2)2 است که در اثر واکنش آنیون اسید استئاریک و کاتیون منیزیم تشکیل می شود.

به منظور ایجاد خاصیت ضد چسبندگی، بهبود سیالیت و روان سازی پودر ها و گرانول ها و نیز کاهش اصطکاک، گرمای انتقال و جلوگیری از خوردگی در طی فرآیند از روان کننده ها در صنایع مختلف استفاده گسترده ای می شود. در میان روان کننده ها، استئارات منیزیم در ساخت قرص ها و کپسول ها، فرآورده های غذایی، محصولات آرایشی و فرآورده های صنعتی کاربرد قابل ملاحظه ای دارد. دمای ذوب بالا، روان کننده گی زیاد در غلظت های کم، توانایی پوشش دهی زیاد، ایمنی، سمی نبودن و پایداری مناسب از مزایای استئارات منیزیم نسبت به روان کننده های دیگر می باشد.

 

 

 Magnesium Stearate

جهت خرید استئارات منیزیم با ما تماس بگیرید 02166565702
و برای دریافت آنالیز استئارات منیزیم و سایر اطلاعات روی متن کلیک کنید

 

استئارات آلومینیوم 

از ترکیب نمک آلومینیوم و اسید استئاریک حاصل می شود و در خانواده ترکیبات آلی قرار دارد .معمولا شکل ظاهری آن پودر میکرونیزه سفید رنگ است .

 استئارات آلومینیوم ماده ای است که از تشکیل کف جلوگیری می کند ، غلظت دهنده است که در صنایع رنگ، سرامیک، لعاب کاری و پلاستیک و گریس سازی استفاده می شود.

آلومینیوم استئارات در روغن های غیر گیاهی در دمای بالای 60 درجه حل می شود که پس از سرد شدن عمل ژله شدن(تغلیظ) اتفاق می افتد. در جریان معمول ساخت رنگ ها، قبل از اضافه کردن نفت یا حلال ، استئارات آلومینیوم با رنگدانه آسیاب می شود.

 Aluminium Stearat

 

جهت خرید استئارات آلومینیوم با ما تماس بگیرید 02166565702
و برای دریافت آنالیز استئارات آلومینیوم و سایر اطلاعات روی متن کلیک کنید 

 

استئارات پتاسیم

یک امولسیفایر از خانواده نمک های استئارات است که در صنایع آرایشی و بهداشتی برای پایدار کردن فرمول و افزایش غلظت کاربرد دارد.

این ماده که به فرم پودر سفید رنگ وجود دارد از هم نشینی یون پتاسیم و یون استئارات تشکیل می شود .

استئارات پتاسیم شامل نمک پتاسیم اشباع شده C16 و C18 اسیدهای چرب میباشد. استئارات پتاسیم ممکن است به عنوان روان ساز و یا تثبیت کننده در پلی اولیفین، پی وی سی و تولید لاستیک های آکریلیک بکار گرفته شود.دیگر کاربرد استئارات پتاسیم ، هم چنین یک امولسیفایر در پلیمریزه کردن بوتادین و ترکیبات قابل پلیمریزه شدن مانند آکریلونیتریل  acrylonitrile استایرن و آکریلیک آستر و تولید لاستیک سنتتیک بکار گرفته شود. استئارات پتاسیم همچنین یک کاتالیست در تولید مونو و دی گلیسریدها و عنصری است که بسیاری از گلیسریل استر (خود آمولسیون کننده) ها را می سازد.

 

  Potassium Stearate

 

جهت خرید استئارات کلسیم با ما تماس بگیرید 02166565702
و برای دریافت آنالیز استئارات پتاسیم و سایر اطلاعات روی متن کلیک کنید

 

استئارات سدیم 

نمک سدیم اسید استئاریک است که Ph آن در ناحیه بازی قرار دارد و حالت فیزیکی آن پودر سفید رنگ است .

استئارات سدیم هر دو بخش آب دوست hydrophilic و آب گریز hydrophobic را دارد . از این ماده در فرمولاسیون ابتدایی انواع چربی گیر ها استفاده می شود . این جامد سفید رایج ترین صابون است.

استئارات سدیم کاربردهای فراوانی دارد ، سدیم استئارات برای تثبیت امولسیون نیز به کار می رود ، که بدان معنی است که مانع از جدا شدن روغن و آب مبتنی بر اجزاء می شود.

 

  Sodium Stearate

موارد مصرف استئارات ها در صنایع مختلف از جمله نفت و پتروشیمی،پلاستیک و مستربج و کامپاند ،صنایع رنگ و رزین و ... می باشد .

جهت خرید استئارات سدیم با ما تماس بگیرید 02166565702
و برای دریافت آنالیز استئارات سدیم و سایر اطلاعات روی متن کلیک کنید

 

✅ برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید

🌐تهیه مطلب : ((گروه تحقیق و توسعه ی فن آوران شیمی تجزیه ))

❌ کپی مطالب،نمودارها،تصاویر و ... صرفا با درج منبع بلامانع است .

 

ستئارات کلسیم، صابون فلزی اسید استئاریک است که از جایگزینی یون کلسیم با یون هیدروژن اسید به وجود می آید. این ماده به صورتهای مختلف از جمله گرانول و پودر میکرونیزه سفیدرنگ وجود دارد
متن کامل در: http://inpia.ir/shownews/7330
ستئارات کلسیم، صابون فلزی اسید استئاریک است که از جایگزینی یون کلسیم با یون هیدروژن اسید به وجود می آید. این ماده به صورتهای مختلف از جمله گرانول و پودر میکرونیزه سفیدرنگ وجود دارد.
متن کامل در: http://inpia.ir/shownews/7330
ستئارات کلسیم، صابون فلزی اسید استئاریک است که از جایگزینی یون کلسیم با یون هیدروژن اسید به وجود می آید. این ماده به صورتهای مختلف از جمله گرانول و پودر میکرونیزه سفیدرنگ وجود دارد.
متن کامل در: http://inpia.ir/shownews/7330

Go to top